muska nedir

muska nedir

Muska Nedir?
Muska; içinde Kur’an -ı Kerim’de geçen ayetlerin, surelerin ya da duaların yazdığı, insanların yaşadığı sorunlardan, sağlık problemlerinden ya da sıkıntılardan korumasında ve hatta bu sorunlardan kurtulmasında oldukça büyük bir öneme sahiptir. İnsanların hayatlarında çok eski devirlerden itibaren son derece önemli ve büyük bir yere sahip olan muskalar, Kur’an- ı Kerim’de geçen ayetler ve dualar kullanılarak hazırlandığı için gerçekten son derece büyük bir etkiye sahiptir.
Muska Nerelerde Kullanılır?

Muska kelimesinin aslı nüshadır. Arap dilinde yazılı olan şey anlamına gelir. Hastalık, büyü, nazar, kısmet, rızık gibi birçok nedene dayanarak yapılmaktadır. Yani aklınıza gelebilecek her türlü amaç için yazılmaktadır. Kötü amaçlar için yazılanları olsa da genellikle güzel ve hayırlı işlerde kullanmak amacı ile hazırlanır. Fakirlikten kurtulmak, şifa bulmak, işlerinin yolunda gitmesi için, nazardan korunmak için sevdiği insana kavuşmak amacı ile ve daha buna benzer hayırlara vesile olabilecek olaylarda kişilerin dua ve sureler ile korunması için yapıldığı bilinmektedir.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed'i Şimdi Ara: 0533 595 38 31

Muska, toplumumuzda kabul görmektedir. Dini açıdan da hiçbir sakıncası yoktur. Medyumlar ya da hocalar vefkler ile hazırlarken ebced hesabından faydalanırlar ve bazı geometrik şekiller çizerler. Bu nedenle muska hazırlayan kişinin havas ve vefk konularına hakim olması ve Arapça bilmesi önemlidir. Çünkü Kuran’dan sureler yazılmaktadır. Muskalara sure, ayet, hadis ve dua yazıldığı gibi tılsımlı sözler, simgeler ve işaretlerde yazılmaktadır. Okunan ve yazılan duanın anlaşılır olması gerekmektedir. Anlamı bilinmeyen isim, resim ve işaretler yazılmamalıdır.

İnsanların birçok derdine, sorununa ve problemine çözüm olan muskalar çok etkili bir yöntem olduğu için kesinlikle alanında uzman, tecrübeli, gizli ilimler, havas, tılsım hazırlama gibi konularda yeterli bilgi ve yeteneğe sahip olan bir medyum tarafından hazırlanmalıdır.
Günümüz dünyasında insanların birbirinden farklı birçok sorun ve probleminde çözüm yolu olarak gördüğü muskalar; birçok farklı kullanım amacına ve uygulama yöntemine sahip olduğu için kesinlikle muska hazırlama konusunda yeterli bilgi, tecrübe ve yeteneğe sahip olmayan kişiler tarafından yapılmaya çalışılmamalıdır.
Muska Nasıl Yapılır?

Hangi amaç ile olursa olsun muska kesinlikle alanında uzman, yetenekli ve tecrübeli bir medyum veya hoca tarafından hazırlanmalıdır. Muska yazma konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan medyumlar; insanların yaşadıkları sıkıntılara, dertlere ve problemlere göre, ihtiyaç duydukları alanlara uygun, farklı ayetler, dualar ya da sureler seçerek minik kağıtlar üzerine dikkatli bir şekilde, doğru teknikler kullanarak özenli ve düzenli bir şekilde yazılar hazırlamaktadırlar.

Alanında uzman bir medyum tarafından son derece özenli ve düzenli olarak yazılan muskalar; içerisinde yer alan dualara, ayetlere ve surelere zarar gelmeyecek şekilde üçgen şekilde katlanarak, muskayı hazırlayan medyumun uygun gördüğü şekillerde kullanılmaktadır. Geçmişten günümüze kadar insanlar tarafından sürekli olarak kullanılan ve birçok sorunun çözülmesi için tercih edilen muska yazıları, ayetler, dualar ve sureler genellikle Arapça olarak yazılmaktadır. Bu yüzden muska hazırlayacak olan kişinin kesinlikle dini konularda yeterli bilgiye sahip olması ve Arapça bilmesi gerekmektedir.

İnsanlara güç veren ve kendisini kötülüklerden korumak ve sıkıntılarını gidermek amacı ile yazılan muskaların kimseye zararı yoktur. Günümüzde en doğru şekilde yazan ve hazırlayan medyumları bulmak zordur. Fakat bu işi hakkı ile yapan medyumlar da yok değildir. Bu nedenle muska yazdırmak isteyen kişilerin medyum seçiminde havas ilmine hakim ebced hesabını bilen, Arapça bilen tecrübeli kişi le çalışmaları önemlidir. Çünkü muskanın hangi amaç için yapıldığı önemlidir. Hastalıktan korunmak için farklı, nazardan korunmak için farklı, kısmet açmak için farklı sure ve dualar yazılmaktadır. Bu nedenle gizli ilimler ile ilgilenen ve bu konulara hakim olan medyum ya da hocalardan yardım almak gerekmektedir.

Hazırlanan muskaların yararlı olabilmesi, etki göstermesi, insanların yaşadığı sorunlardan, sıkıntılardan ve problemlerden koruması için muskanın doğru ve özenli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu yüzden muska kesinlikle gizli ilimler, havas, vefk, büyü yapma, büyü bozma, tılsım hazırlama ve hüddam gibi konularda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan bir medyum tarafından hazırlanmalıdır. Çünkü bu konularda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayan kişiler hangi sorunlarda hangi dua ve ayetlerin kullanılması gerektiğini, doğru muska yazma yöntemlerini bilemeyeceği için muska istenen etkiyi göstermeyip beklenen sonucu da vermeyecektir. Bu durum ile karşı karşıya kalmamak için muska hazırlamaya ihtiyaç duyan kişilerin kesinlikle alanında uzman bir medyumdan yardım alması istenmektedir.

Çok eski devirlerden itibaren insanların hayatlarındaki sorunları, problemleri ve sıkıntıları azaltmak ya da tamamen ortadan kaldırmak amacı ile sık sık tercih edilen muskalar; Kur’an – Kerim’de geçen ayetler, dualar ve sureler kullanılarak hazırlandığı için çok kısa bir süre içerisinde çok güçlü bir şekilde etki göstermektedir. Eğer sizler de herhangi bir sebep yüzünden muska hazırlamaya ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle hiç zaman kaybetmeden gizli ilimler, havas, vefk, büyü yapma, büyü bozma, tılsım hazırlama ve hüddam gibi konularda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan Medyum Amir Ahmed’e ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*